2013. április 29., hétfő

Egyszer régen

Kb. 3 évvel ezelőtt, amikor az egyik barátnőmmel együtt jártunk táncolni (azóta sikerült rájönnöm, hogy a Rock and roll az nem egy tánc), kitaálta, hogy írjunk egy novellát, amelyben a régi iskolánk melletti épületromok között van egy hulla. Ennyi volt a kikötés. Ő valami twilightos baromságot írt, én pedig ezt a novellácskát. A napokban találtam rá, és a tegnap éjszakámat a teljeskörű átjavításával töltöttem. Igazából megelpődtem, hogy egyes részei mennyire jók (a többit pedig igyekeztem kijavítani). Így most van egy bárhova beküldhető novellűám. Íme:

A Rémálmos Vezér Gimnázium és Általános Iskola mellett



Hideg van. Érzem, ahogy a jeges szél végigtáncol az arcomon, majd bebújik a hálóingem alá is. Talán nem csuktam be rendesen tegnap este az ablakot és kivágta a szél. Mennyi lehet az idő? Nem alhattam sokat, oélyan szinten ki vagyok ütve, hogy maximum hajnali négy, legfeljebb öt körül járhat az idő. Óvatosan nyitom ki a szememet, de azonnal vissza is csukom. Álmodom, biztos vagyok benne, hogy csak álmodom, éspedig azt, hogy nem az ágyamban fekszem, hanem a csupasz földön. Újra felemelem a szemhéjamat és ezúttal alaposabban körülnézek, már amennyire a kísérteties félhomály látni enged. Valamiféle romos helyiségben vagyok. A falakat néhol ujjnyi vastagságú repedések szelik át, a vakolat már réges-rég lemállott róla, és itt-ott kivillan a vörös tégla, amelyből az épület készült valamikor. Az egykori ablakra már csupán egy tátongó lyuk és néhány mocskos, szanaszét heverő üvegcserép emlékeztet. Nem túl bizalomgerjesztő látvány. És ez a szag egyszerűen rettenetes. Mintha rohadt hallal teli konténerben fürdenék. Brrr, már a gondolattól is futkos a hideg a hátamon. Óvatosan felemelem a fejem, majd lassan felülök. A fáradtságtól és kétségbeeséstől könnyes szememmel kijárat után kutatok, ám ilyenből csak egyet találok. Egy horpadt, talán zöldre (vagy kékre? Túl sötét van, hogy el tudjam dönteni)  mázolt vasajtót az alig három négyzetméteres helyiség másik végében. Nehézkes mozdulattal feltápászkodok a fagyos talajról, s csupán két lépést téve elérem az ajtót. Zárva. Vagyis kelepcébe kerültem, hacsak… Fejemet az egykori ablak felé fordítom. Elég szűknek tűnnek, de van esélyem az átférésre. Nyújtózok egyet, aztán igyekszem visszaemlékezni a régi szép időkre a heti három tesiórára, meg mindarra, amit akkor tanultunk a súlypontemelkedésről. Sikerül ugyan elkapnom a párkányt, de nem bírom felhúzni magam. Gyúrom kéne karra. Két meddő próbálkozás után taktikaváltoztatásra kényszerülök. Megpróbálom a csupasz téglákat mászófalként használni és megtámasztani a kiállóbbakon a lábamat. Rettenetesen szúrják a talpamat, de szinte észre sem veszem.
Hosszú percekbe telik, mire sikerül kiküzdenem magamat az épületből. Odakint egy fokkal sincs sajnos melegebb. A szürkületben derengő táj sűrű, hajnali ködben fürdik. Fázósan dörzsölgetni kezdem libabőrös karjaimat. Ekkor veszem csak észre, mi van rajtam, s szemem ismét könnybe lábad. A kedvenc kék kisestélyimet mindenütt koszfoltok borítják és jó néhány helyen felhasadt a bársonyos tapintású, fényes anyag. Aztán meggyőzöm magam, hogy nem ez a legnagyobb probléma. Bár lehetne rosszabb is. szerencse, hogy hajnal van, így nem láthatnak meg. Azt hiszem, ha észrevenne valaki, minimum a kerületi rendőrségen végezném, de az is lehet, hogy kapnék egy kényelmes gumiszobát. Ha jobban belegondolok, az is lehet, hogy rászolgáltam, hiszen fogalmam sincs, hogy hol vagyok, és még kevésbé tudom, hogy mikor kerültem ide és ezek egyértelmű tünetei valami komoly elmebajnak, ráadásul igazából nem is vagyok kétségbeesve, mert legbelül még mindig azt hiszem, hogy álmodok, pedig minden olyan valóságos.

Vagy talán csak becsavarodtam. Igen, ez lehet az egyetlen logikus magyarázat. Őrült vagyok. Buta vigyor jelenik meg az arcomon, majd szinte ugyanabban a pillanatban el is tűnik, mikor kutyaugatást hallok meg egészen közelről. Odakapom a fejemet és megakad a szemem egy épületen, mely az elmúlt percekben rúghatta le magáról a ködtakarót. Szinte azonnal felismerem az iskolát, ami közvetlenül amögött a lakótelepi tömb mögött áll, ahol életem első saját lakását bérelem (bár azt hozzá kell tennem, hogy alig két utcányira a kertesháztól, ahol egy évvel ezelőttig szüleimmel éltünk). Valószínűleg az ennek udvarán portyázó őrkutyákat hallhattam meg. A felismerés, hogy hol lehetek most, sírógörcsre ösztönző hidegrázásként futott végig gerincem mentén. Ahogy én tudom, az épület régen egy óvoda volt, de már akkor is romokban hevert, amikor tizenhat éve, hároméves koromban ideköltöztünk. Már akkor is kutyák őrizték ezt a helyet is. A hirtelen eseményektől és a nemrég való felkeléstől még mindig ijesztően lassú agyam lassan rakta össze a tényeket. Itt kutyák járkálnak, és én össze vagyok zárva velők és nem biztos, hogy el lesznek ragadtatva a ténytől, hogy a területükön kószálok. Émelygés, felgyorsuló szívritmus, kisebb pánikroham. Ezek azok, amik hirtelen rám törnek. Rettenetesen félek a kutyáktól. A ködös szürkület pedig négyzetre emeli pánikom szintjét. De mivel belül még mindig azt hiszem, hogy álmodok, hamar elmúlik mind a három dolog és elkezdek tiszta fejjel gondolkodni.
- Ha a kutya itt lenne, már régen nekem ugrott volna – motyogom magamnak. Tessék, újabb tünet a skizofréniámra. Már magamban is beszélek. Ezek szerint komolyan őrült vagyok.
- Miért is ne? – vonom meg a vállam, ismét csak úgy magamnak. Még mindig nem veszem komolyan a történéseket. Ezt az is mutatja, hogy megindulok arrafelé, ahol régen a főbejárat lehetett, bár a gerincem mentén végig-végigfutó borzongás nem engedi elfelejtenem, hogy énem másik fele (az, amelyik még nem csavarodott be teljesen) nem rajong a hely feltérképezéséért. Ki tudja, mit találok.
Erre sajnos túl hamar magyarázatot kaptam, ahogy arra is, hogy miért nem ugrottak nekem a kutyák, és azt hiszem, a förtelmes bűzt is megmagyarázták. Ugyanis az utcára néző főbejárt melletti elburjánzott bokor mögött megtaláltam szerencsétlen házőrzőket. Legalábbis napok óta élettelen, legyek tucatjai által megszállt testüket. S bár semmi külső jele nem volt a haláluknak (valószínűleg megmérgezték őket), úgy éreztem, menten elhányom magam, de akkor rá kellett döbbennek, hogy nem lenne mit kihánynom, hiszen a gyomrom olyan üres, mintha napok óta nem ettem volna. Pedig az utolsó étkezésem óta maximum tíz óra telhetett el. Az a vacsora… Lorenzo olyan volt mint egy álom. Még csodálatosabb, mint képzeltem. Most láttam életemben először. Az interneten ismerkedtem meg vele, és már látatlanban is belezúgtam. Pedig sosem hittem az ilyesmiben. És mégis… no de ki ne tudna ellenállni egy olyan férfinak, mint ő. Intelligens, kedves, vicces, én mindig hevesebben ver a szívem, ha eszembe jut. Még annál is jobban nézett ki, mint ahogy a fényképe alapján elképzeltem. Dél olasz származásához természetesen bónuszként járt olajos barnaságú bőre, sötétszínű, hullámos haja, melyet majdnem a válláig hagyott megnőni, s meleg barna szemei, melyekkel térdrogyasztó pillantásokat lövellt felém, amikor életünkben először megpillantottuk egymást. Az akcentusa pedig legalább annyira szexi volt, mint a vörös inge a maga különös formájú, fekete gombjaival. Valami elegáns étteremben ettünk. Olyanban, amit én sosem engedhetnék meg magamnak. Aztán… Valahol megreccsen egy ág, pont úgy, mintha rátapostak volna. Hatalmasat ugorva kishíján elesek ijedtemben, miközben ösztönösen a hang irányába kapom fejemet, de csak egy csupán körvonalaiban kivehető, ágait lustán lengető fát látok. Hosszú, körbe-körbecikázó, ijedt pillantásokkal teli percekbe telik, mire sikerül lecsillapodnom némileg. Hogy eltereljem figyelmemet, próbálok visszaemlékezni, mi történt az étterem után, de egyszerűen nem megy. Képszakadás. Feladom. Inkább azon igyekszem, hogy minél távolabb kerüljek a kutyatetemektől és elfelejtsem a gondolatot, hogy az sem lehetetlen, hogy én mérgeztem meg őket abban a kábé tíz órában, ami teljesen kiesett az emlékezetemből. Hála az égnek, őszi szünet van, vagy mi a franc, és még kísértetiesen korán, úgyhogy a hajnalban kelő kutyasétáltató nyugdíjasokon kívül nem kell más járókelőkre számítanom. Azért a biztonság kedvéért behúzódok az épület mögé, egy olyan helyre, ahol még véletlenül sem láthatnak meg. Leülök az egyik fa tövébe, s egy cseppet sem érdekel már a kisestélyi állapota. Annak már úgy is mindegy, hiszen ott fetrengtem benne abban a helyiségben is, ahol ébredtem.
Bebámulok a mélyen dekoltált ruha kivágásába (valamiért nincs rajtam melltartó). Hirtelen egy homályos kép úszik át tudatalattimból valami olyan helyre, ahol képes vagyok tudatosan érzékelni jelenlétét. Én és Lorenzo a lakásomon vagyunk. Pontosabban a hálószobában és az előbb említett éppen cibálja le rólam a ruháimat. Pff, rendben, hogy szinte sírnivalóan jól néz ki, de azt nem gondoltam volna, hogy az első randi után hagyom magam…
Újabb kép ugrik be, s ez már nem olyan homályos, de még mindig álomszerűnek hat egy kicsit. Főleg összefüggéstelen villanásai miatt. Pia. Sok pia, Lorenzo és én. Éppen röhögök, gőzöm sincs min (talán már akkor sem volt), de amúgy már nagyon rosszul vagyok. Leitatott volna? Nem, az nem lehet, biztos, hogy nem direkt csinálta. De akkor meg…
Valami hirtelen nagyon felidegesít, de fogalmam sincs, hogy mi. Felpattanok és elkezdek járkálni. Először csak a fa körül, aztán lassan egyre nagyobb területen, végül már majdnem az egész romot bejárom, szinte öntudatlanul. Még mindig rettenetesen hevesen ver a szívem. Ebben a ködben minden árnyék olyannak tetszik a félhomályban, mintha értem nyúlkáló karok lennének. S mikor néha-néha megrezdül egy bokor, olyan mennyiségű adrenalin borítja el a testemet, hogy legszívesebben elsírnám magam félelmemben. A sikítás képességét szinte már teljesen elveszítettem. Nem is tudom, van-e hangom, vagy nincs, de nem merem kipróbálni.

- Nem maradhatok itt sokáig, valamikor haza kell mennem.

Tessék, már megint magamban beszélek és…

- Ó, hogyaz a jó…! – Ijedten tapasztom autómatikusan káromkodásözönben kitörni készülő számra mocskos kezeimet. Bár megnyugtató a tény, hogy mégis van hangom. Még akkor is, ha ezt a hangot egy csúnya megbotlásnak kell kiváltania belőlem. Bár hatalmas pozitívum, hogy valahogy sikerült talpon maradnom. Lenézek magam alá, csupán kíváncsiságból, hogy miben botlottam meg. Egy ásót pillantok meg, mely első ránézésre is kilóg a romos környezetből. Fenyőből készült nyele teljesen világos, szinte az illatát is érezem, s fémből készült fején, mintha tükör lenne, vakítóan ragyog a napfény. A nyelén lévő vonalkódot csak akkor látom meg, mikor a kezembe veszem, hogy közelebbről megnézzem. Semmi ötletem sincs, hogy mit keres itt, de egész biztos, hogy új darab. Megint elkezd zúgni a fejem, ezért ismét a földre szegezem tekintetemet. Hátrahőkölök, kis híján felsikítok a látványtól, ami a szemem elé tárul. Az ásó fejében ugyanis megláttam a saját tükörképemet. A hajam mocskosan, ziláltan lóg, máskor kék szemeim tompa fényűek, szürkék és karikásak, ráadásul tetőtől talpig mocskos vagyok.  Ó, édes istenem, úgy reméltem, hogy sosem kell majd így kinéznem!

Ráveszem magam, hogy még egyszer megnézzem magam az ásó fejében, ám ekkor különös dologra leszek figyelmes. Némi (nem is kevés) barnásvörös anyag van a legvégére száradva. Vér. Felkavarodik a gyomrom, a vértől ugyanis mindig rosszul leszek. De vajon hogy kerülhetett rá ez az utálatos testnedv? A kutyatetemek képe kúszik be az agyamba, mire szabályosan rosszul leszek. De nem, az teljességgel kizárt, hiszen emlékszem, hogy szerencsétlen állatok teljesen sértetlenek voltak. Beleborzongok a gondolatba, hogy van itt talán más is, ami egykor élt és mozgott, de ma már nem több egy kihűlt, véres tetemnél. Öklendezni kezdek. Vörösbor. Sok vörösbor jön ki belőlem, kegyetlenül végigmarva a nyelőcsövemet és szörnyű, savas ízt okozva a számban. Ráadásul nincs nálam víz, amivel kiöblíthetném a szájamat, de még csak egy rágógumi, vagy Tic-Tac cukor se. És egyre éhesebb vagyok, ráadásul pisilnem is kell. Úgy tűnik, kénytelen leszek meglátogatni egy bokrot, mert semmi kedvem ebben a cuccban és ilyen külsővel hazamenni. Még a végén rám uszítanák a rendőrséget. Na, irány a bokor! Egyetlen szóba jöhető cserje volt a környéken, ami mögé rendesen el lehetett bújni. Valahol a láncokkal és lakatokkal lezárt, a legkietlenebb utca felé nyíló bejárat közelében helyezkedett el. Lassú léptekkel indulok neki az alig ötméteres útnak, kisebbfajta szívrohamot kapva minden egyes esetben, ha megreccsen egy ág a lábam alatt. Váratlanul a kapun kívül, az egyik fán felbúg egy galamb. Összerezzenek és ijedten kapom oda a fejem. A madáron kívül azonban mást is észreveszek. A kerítés tetején egy egészen tiszta, zöld anyagdarabot lóbál a szellő. Közelebb sétálok, a húgyhólyagjaim még várhatnak. A kerítés nagyon magas, így ugrálnom kell, hogy elérjem a kis szövetet. Tapintásra olyan, akár a műselyem, ráadásul tiszta, bár az illata egy kicsit émelyítően virágos. Egész közel emelem a szememhez, hogy ki tudjam venni a színét. Valami rózsaszínes, bordós, talán virágmintás anyag egy darabja lehet. Megvonom a vállamat, de az anyagdarabot nem dobom el útban a bokor felé. Azért annyira nem tiszta, hogy kitöröljem vele, de ki tudja, valamire még jó lehet.


Felszabadító érzés, hogy végre könnyíthetek magamon. Ki hitte volna, hogy az ember képes ennyire örülni a pisilésnek…

Felállok, lehúzogatom a kisestélyit (már amennyire ezt igencsak kurta volta engedi), miközben elönt az üresség érzése. Mit csináljak, a hátamon futkos a hideg ettől a helytől, de nem akarok emberek előtt mutatkozni, egyre éhesebb és szomjasabb vagyok kéne egy tusolás, ráadásul ÁÚ! Elég egy pillanatig nem magam elé néznem, és máris belelépek valamibe. Juhéj, kis szerencsével összeszedek egy jó kis tetanuszt is. Hála az égnek nem sebezte meg a talpamat, csak baromira fájt, amikor beleléptem. Lehajolok, hogy felvegyem az apró, csillogó tárgyat, ami a fájdalmat okozta. Egy apró, szép kidolgozású kísértetiesen ismerős, fekete gomb. A tenyeremre fektetve nézegetem, s nem is kell megerőltetnem az agyamat, hogy rájöjjek, honnan olyan ismerős. Lorenzo! De hogy…? Én tettem volna? De mit tettem? És mikor? Megőrjít ez a tehetetlenség.
Mérgemben elhajítom a kis gombot, s hosszan követem szememmel röppályáját, míg pár méterre tőlem földet nem ér a fák alatt, egy barnásvörös tócsa közepén. Úristen! Megint vér, ráadásul egész sok, apró cseppekben széthullva, kis ösvényt jelölve ki. Egyik felem (mondtam, hogy komoly agyi problémáim vannak) elmenekülne végre a telekről, függetlenül attól, hogy ki minek néz, ám a másik kíváncsian közelebb settenkedne, s követné a cseppek vonalát, noha pontosan tudja, hogy semmi jót nem találhat. Végül (természetesen) a kíváncsi győz, s és én minden mindegy alapon követni kezdem a vért. Valami elönti egész testemet, mert ezúttal az újabb ágreccsenés sem hozza rám a frászt.
A nyomok egy romos épületrészbe vezetnek, a dupla kéményből ítélve talán az egykori konyhába. Úgy érzem, nincs vesztenivalóm, hiszen már úgyis mindent kihánytam magamból. Veszek egy nagy levegőt és belépek. Fél másodperc is elég hozzá, hogy felmérjem, (szokásomhoz híven) rossz döntést hoztam. Nem bírom ki, felsikítok, s nem érdekel, hogy hány lakótelepi lakos ébred bájosan simogató hangomra. Egész testemben remegve, sokkos állapotban, fal fehéren fordulok ki a helyiségből. Odabent ugyanis egy nálam aligha idősebb, hosszú, szőke hajú lány fekszik, mellkasán leírhatatlanul csúnya, roncsolt sebekkel. Rózsaszín ruhát visel, melyet, ha jól láttam, nagy, bordó virágok díszítenek. Napok óta így fekhet…

Aztán futok, magam sem tudom, hova. Talán a lelakatolt rozsdás kapuhoz, hogy kimásszak végre erről a rettenetes helyről, vegyek egy forró fürdőt, vagy legalább valahogy rendbe szedjem magam. Már csak tíz méter. Öt. S már érzem is a rozsda érdes felületét a markomban. Aztán egy újabb ágreccsenés és egy durranás a semmiből. A kerítést markoló kezeim felmondják a szolgálatot, én hanyatt esek. A váratlan, éles fájdalom mintha ki akarná tépni a szívemet. Ösztönösen a mellkasomhoz kapok, s azonnal megérzem az ujjaim között átszivárgó vért. Majd Lorenzo vigyorgó arca úszik be a fájdalomtól könnybe lábadt szemeim látókörébe. Sötét. Ezek szerint mégsem én voltam az őrült…

2013. április 27., szombat

Rímbe szedett énekesek

A világ egyik legtökéletesebb együttese a Budapest Bár nevet viseli. Szinte minden szívemnek kedves együttes frontembere (illetve a kivételes Hiperkarma esetén csak tagja) bennefoglaltatik, a koncertjeik pedig talán az instant morfium szókapcsolattal jellemezhetők leginkább. Egyszóval jó dolog, na. Kiérdemelte, hogy (leginkább saját szórakoztatásomra az unalmasabb órákon) verset írjak róla. (Basszus, ez úgy hangzik, mintha külön kiváltság lenne, hogy a Nagy Költőnő veret ír valamiről, vagy valakiről). Az együttessel fellépő tíz énekes közül mindegyik kapott egy-egy versszakot. Egyszerű kis vers, de mire lehet számítani egy pad alatt dugdosott jegyzetfüzettől?

BUDAPEST BÁRmelyik pontján...

 
Itt bolyongok télen-nyáron,
s ezt az apró utcát járom.
Budapest bármelyik pontján
ugri táncod a kabátom.
 
Liget-szerelem, ha támad,
s a budai busz nem várhat.
Budapest bármelyik pontján
élek a kor hajnalának.
 
Angyal szíved ördögében
hideg lánggal ég a lényem.
Budapet bármelyik pontján
úgy érzem, e hely kell nékem.
 
Mókus-bohó dalod kalap.
Én fejemre borítalak.
Budapest báremlyik pontján
ránkismertsz a színpad alatt.
 
Barna hangod keresztrejtvény.
Mutasd hogy kell, s megfejteném
Budapest bármelyik pontján.
Benned tíz, de egy sem enyém.
 
Kiégett neoncső alatt
egy krombikabátos alak...
Budapest bármelyik pontján
hét szép szem. Rád kacsintanak.
 
Egy átmulatott éjszaka,
s egy szájharmonika dala:
Budapest bármelyik pontján
ettől zúg a Niagara.
 
Benned búmat kiérezve,
néha kacagva, nevetve
Budapest bármelyik pontján
nézhetek farkasszemedbe.
 
Nem felejtem el a neved,
ilyesmiken csak nevetek
Budapest bármelyik pontján
szilvafára másznék veled.
 
De most, majdnem el is fogyott
minden, s rád, csak rád gondolok.
Budapest bármelyik pontján
te rajzolsz belém bolondot.
 
Ezt, úgy sejtem, még nem volt szerencsém megosztani.
Eredetileg egy másik versemhez készült.

2013. április 25., csütörtök

A hét első szabad délutánja

Először is! Ha lennének olvasóim, most biztos megrökönyödve tapasztalnák a teljes külsőváltást. Ugyanis úgy döntöttem, hogy lecserélem végre azt a gyomorforgatóan tucat, elvontkodni próbáló, kicsiországszínű dizájnt, valami még elvontkodni próbálóbbra. Mindegy...
Na, de azért vagyok itt, mert végre volt egy szabad délutánom. Illetve nem is. Az egész még reggel kezdődött...mindegy, ez egy nagyon hosszú történet. A lényeg, hogy arra használtam fel a féktelen nassolás mellett e kincset érő órákat, hogy Quimby-féle The ballad of Jerryt ferdítsem magyarra. A vége szar lett. Meg amúgy több helyen önkényesen belekapdostam a szövegbe és szanaszét tekertem, ráadásul a rímekkel se törtem halálra magam. De csak mert még terveim vannak vele.
 

Jerry balladája

 
Mily szörnyű nap,
vad zajba fulladt,
és a lógós srác rájött,
ezt meg nem ússza.
És az idő szállt,
míg ő szebbre várt.
 
Hát, ennyit róla!
 
Jöttek a képek,
nyakára rémek
és bolondként járta
rossz táncát a lába.
És elhamvadt álma
önmagába zárta.
 
Hát ennyit róla!
 
S Jerry táncolt, végül is.
Már elvesztve
minden terve
Jerry táncol,
de nem beszél
most bezárva él.
 
Mikor a szél
egy fél percre megállt,
mellé ült, s beszélt:
Fiam, Isten megáld.
A furcsa imád
fülekre talált.
 
Hát ennyit róla!
 
S Jerry táncolt, végül is.
Már elvesztve
minden terve
Jerry táncol,
de nem beszél
most bezárva él,
Jerry táncolt, végül is.
Már elveszve
minden terve.
Jerry táncol,
szebbet ne remélj,
most bezárva él
 
Jaj, mit tettél, fiacskám,
m’ért menekülsz el
egyedül.
Nem ez a hely
mi neked kell
(ell, ell, ell, ajjajjajjaj :D)
 
Éljen az újrahasznosítás!
 

2013. április 22., hétfő

Egy szégyenletesen szar vers

Ezt a verset eredetileg poet.hu-ra szántam, de túl rossz lett ahhoz (bár most, így bejegyzés közben egy pöppet javítottam rajta. Így már egész vállalható). Persze, biztos voltam benne, hogy ez a tükrös szerkezet(mivel ilyet még sehol sem láttam, elneveztem tükrös rímnek, illetve sorszerkezetnek)-ötlet semmi jóra nem vezet, de hogy ennyire gyalázatos legyen...Mindegy, kár is szavakat vesztegetni rá. Megmutatom. De ígérem, hogy hamarosan hozok valami jobbat is Nemlétező Olvasóimnak :)

A Szabályhoz

Jer,
Szabály!
Te gyilkos,
tiszta eszme!
Beléd veszve,
mi titkos.
Zabálj
fel!
És
mikor
felfalod,
mit nem értesz,
nyálad mérgez,
és dalod
gyilkol.
Kés.
Most,
ahogy
e versem
még fejemben
elnyeled benn,
csak testem
hagyod
ott.

2013. április 18., csütörtök

Korona egy rettenetes nap hátsóján

Vannak napok, amik nem úgy sikerülnek, ahogy tervezted. Vannak olyanok, amik nagyon nem jönnek össze. Vannak olyanok, amik közben végig az jár a fejedben, hogy tulajdonképpen miért is kellett neked felkelnek. És végül vannak az olyanok, mint a tegnapi. De tegnap csak én kaptam autogrammot... (lent)
Mindegy, ez csak annyiban lényeges, hogy stílszerűen emellé született a Quimby A vascsöves című, szinte ismeretlen számának angolra ferdítése részben tesi, részben magyar, részben fizika és részben angol órán, a pad alatt, ahogy szokott.

Holmless


Your hands are stroking me,
I'm stroked by the sunrise.
Your mouth is what I like and
I'm lover of your eyes.
Hide and seek in my lap,
Desire's waking up
now in my day-dreaming.
Your name is the Love, 'cause
that's your only meaning.

Chaos is so perky,
Your mind's full of with flys.
Your mouth's outdry in
the water of your eyes.
Died and seek behind me,
Freak creature wakes up
than in my day-dreaming.
Death will be your lover,
'cause Love is your meaning. 

2013. április 14., vasárnap

Sokáig voltam távol...

És még a ,,Bongiorno!" is stimmel (mármint a címben felidézett dal további szövegére gondolok). Egy teljes hét egy olasz családnál....mindegy, ez a bejegyzés szempontjából irreleváns, csak meg akartam indokolni képzeletbeli olvasóimnak a távollétet. Egyébként ezt a verset még Magyarországon kezdtem önszórakoztatás céljául. Elsősorban a mostanában sűrűn fülemben zakatoló két Kistehén szám, az Időhöz türelem kell (érdemes klippel együtt nézni. Besírós.) és a szívemből szóló Itt nem élhetek, amelyet kizárólag azok a kiváltságosok hallgathatnak meg, akik megvették az albumot, mivel egyetlen internetes oldalon sem.
Amúgy ez egy már poet.hu-ra készült, átdolgozott változat. És hogy kihez szól? Nem, nem Kollár-klemencz Lacihoz, bármennyire is bele vagyok bolondulva a zenéjébe mostanában (habár a Quimby-projectet még mindig nem sikerült reprodukálnom). De hogy ott tartottam, hogy kihez szól. Eleinte úgy képzelnet, hogy Dr. Jekyllhez Mr. Hyde tollából. De aztán elment szerelmes irányba, úgyhogy nem tudom. Mindegy...

Lenyomat


Mint sivatag a homokban,
mint háború a romokban,
mint tüdő a levegőben,
mint az ágy a lepedőben,
mint galaxis a bolygóban,
mint az erdő a folyóban,
mint kiállítás a képben,
mint a nyári ég a kékben,
mint a zene minden hangban,
mint a mondat a szavakban,
mint láda elásott kincsben,
mint frzura a hajtincsben,
mint a térkép az utakban,
mint a könvy megsárgult lapban,
mint a tészta réteslisztben,
mint hdsereg egyszem tisztben,
mint száj a falat kenyérben,
mint hasztalan hús az érben,
mint a tenger cseppekben
(ahogy kezed a kezemben),
pontosan úgy vagy te bennem...
(majd rajzolok...)